Czym i jak czyścić biżuterię ze stli nierdzewnej?

Biżuteria stanowi perfekcyjne dopełnienie zarówno stonowanych stylizacji, jak i tych bardziej wytwornych. To właśnie ona dodaje prawdziwego szyku, zapewniając nam codziennie olśniewający wygląd. Dlatego nie powinnyśmy zapominać, że nasze ulubione dodatki również mają swoje potrzeby. Biżuteria nawet wykonana ze stali chirurgicznej wymaga specjalnej pielęgnacji.

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

• Unikaj kontaktu biżuterii ze słoną wodą, chlorem oraz innymi związkami
chemicznymi, jak np. perfumy,
• Unikaj nagłych zmian temperatur,
• Zdejmij biżuterię przed snem,
• Oczyszczaj regularnie ściereczką do srebra lub innymi dostępnymi środkami do
pielęgnacji biżuterii,

Pamiętaj, że ph skóry może wpływać na kolor biżuterii, elementy dodatkowe (jak np. jedwabne sznurki, rzemyki) ulegają naturalnemu zużyciu, a tworzące się zarysowania to proces naturalny i zależny od przechowywania biżuterii.

W przypadku biżuterii ze stali chirurgicznej Papagayo czyszczenie zajmie zaledwie krótką chwilę Twojego cennego czasu. Stal szlachetna nie wymaga specjalnych detergentów do zachowania pięknego wyglądu. Jest to niezwykle prosty w utrzymaniu materiał.

Kiedy należy wyczyścić biżuterię ze stali szlachetnej?

Stal chirurgiczna charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Szkodliwe dla niej mogą okazać się słona woda, chlor i alkohol. Z tego względu należy unikać kontaktu biżuterii z tymi substancjami i zwrócić większą uwagę na to czym czyścić stal nierdzewną.  Jednak gdy zapomnimy zdjąć nasze dodatki przed kąpielą w morzu czy na basenie bądź zetkną się one z perfumami, najbezpieczniejszym wyjściem będzie oczyszczenie biżuterii.

Jak i czym wyczyścić stal nierdzewną?

• Woda
• Woda z mydłem
• Woda z płynem do naczyń
• Soda oczyszczona z wodą
• Pasta do zębów

Stali nierdzewnej niestraszna jest woda, więc będzie ona stanowiła świetną bazę do czyszczenia biżuterii. Przydatna będzie również miękka gąbka lub szmatka, którymi możemy doczyścić zabrudzenia i wypolerować nasze ozdoby, przywracając im blask nowości.

Czyszczenie biżuterii ze stali nierdzewnej  – domowe sposoby:

Woda z mydłem lub płynem do naczyń

Mydło i płyn do naczyń to delikatne detergenty, które każdy z nas posiada w swoim domu. W roztworze ciepłej wody z wybranym środkiem należy umieścić biżuterię i pozostawić na około 10 minut. W przypadku niewielkich zabrudzeń samo odmoczenie powinno być wystarczającym zabiegiem. Zawsze możemy jednak doczyścić biżuterię delikatną gąbeczką, bez obaw o zarysowania. Umyte dodatki należy wysuszyć miękką szmatką bądź ręcznikiem papierowym, lub pozostawić do wyschnięcia.

Soda oczyszczona z wodą

Do oczyszczenia biżuterii należy przygotować gęstą masę z sody oczyszczonej wymieszanej z wodą. Potrzebna będzie również szczoteczka z miękkim włosiem – świetnie sprawdzi się nieużywana szczoteczka do zębów. Gotową masę należy nałożyć na szczoteczkę i dokładniewyszorować zabrudzone ozdoby. Następnie biżuterię należy wypłukać z pozostałości sody i osuszyć.

Pasta do zębów

Kolejny prosty sposób na pozbycie się zabrudzeń z naszych dodatków to pasta do zębów. Znów idealnie sprawdzi się szczoteczka, która pomoże nam dotrzeć do wszystkich zakamarków biżuterii. Najpierw należy zmoczyć zabrudzone ozdoby, następnie wyszorować szczoteczką z pastą, dokładnie wypłukać i osuszyć lub pozostawić do wyschnięcia.

Regularna pielęgnacja i utrzymanie ozdób w czystości sprawią, że odwdzięczą nam się one pięknym połyskiem i pozwolą cieszyć się sobą przez długi czas. Warto więc zadbać o potrzeby naszej biżuterii, stosując się do kilku prostych i skutecznych zasad, wyżej przez nas wymienionych. Oczyszczenie ulubionych dodatków nada im blasku nowości, a nam pozwoli zakochać się w nich na nowo.