Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy?

Jest dla Ciebie wyzwaniem to, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Każda kobieta posiada niepowtarzalny urok – dotyczy to również kształtu twarzy. Znając charakterystyczne cechy swojego wyglądu, będziesz w stanie podkreślić walory oraz umiejętnie ukryć niedoskonałości, jeśli tego potrzebujesz (choć naszym zdaniem nie powinnaś myśleć o sobie w takich kategoriach!). Wiedza o tym, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy, może znacznie poprawić Twój codzienny look. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dopasowana biżuteria. Dzięki naszym poradom dowiesz się jakie są rodzaje kształtu twarzy, a przede wszystkim, jakie kolczyki ze stali chirurgicznej sprawdzą się u Ciebie najlepiej.

Jakie są rodzaje kształtów twarzy?

Zanim przejdziemy do tego, jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy, musimy zacząć od podstaw. Zastanawiasz się, jak rozpoznać kształt twarzy? Chcemy, żebyś zapoznała się z charakterystycznymi cechami poszczególnych kształtów twarzy i oceniła, który jest Twój – dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać coś z oferty, jaką ma sklep z biżuterią ze stali chirurgicznej.

Trójkątny kształt twarzy

  • Charakterystyczne cechy: wąski podbródek, szerokie czoło, szeroko rozstawione kości policzkowe

Okrągły kształt twarzy

  • Charakterystyczne cechy: pełne policzki, niskie czoło, zaokrąglony podbródek

Owalny kształt twarzy

  • Charakterystyczne cechy: dość wysokie czoło, delikatnie wydłużony podbródek, delikatne rysy

Kwadratowy kształt twarzy

  • Charakterystyczne cechy: wystające kości policzkowe, szerokie czoło, szeroka żuchwa

Biżuteria dopasowana do kształtu twarzy pozwala podkreślić jej zalety. Kolczyki są dostępne w tak wielu wariantach, że bez problemu znajdziesz model odpowiedni dla Twojego kształtu twarzy. Jesteś ciekawa, które kolczyki będą właściwym wyborem dla Ciebie?

Kolczyki dla trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz mocno zwęża się ku dołowi, dlatego najlepszym wyborem będą kolczyki o odwrotnej budowie. Jak dobrać biżuterię do trójkątnego kształtu twarzy? Postaw na długie, rozszerzające się ku dołu żyrandole, które nie tylko zachwycają designem, ale też niwelują dysproporcję między szeroką górną partią twarzy a wąskim dołem.

Propozycje dla trójkątnego kształtu twarzy od Papagayo: kolczyki Dallas, kolczyki Drop, kolczyki Di Moda.

Kolczyki dla okrągłej twarzy

Zastanawiasz się, jakie kolczyki będą najlepsze do okrągłej twarzy? Aby nieco ją wyszczuplić wybierz długie  o jednostajnym kształcie. Dzięki temu nie tylko wysmuklisz rysy twarzy, ale dodatkowo podkreślisz szyję! Nie sprawdzą się natomiast kolczyki koła ze stali chirurgicznej, które mogą uwydatnić krągłą buzię – jeśli chcesz uniknąć takiego efektu, to unikaj biżuterii w kształcie koła.

Propozycje dla okrągłego kształtu twarzy od Papagayo: kolczyki Ice Black lub Ice White, kolczyki Pearl Black, kolczyki Farm.

Kolczyki dla owalnej twarzy

Owalny kształt twarzy charakteryzuje się największą symetrią, co oznacza, że będą do niego pasować niemal każde kolczyki. Dlatego rada od nas brzmi: POEKSPERYMENTUJ! Oczywiście, jeśli jesteś wierna klasyce i to właśnie w niej czujesz się najlepiej, to nie rób niczego na siłę. Jeżeli natomiast uwielbiasz zmiany, to skorzystaj z tego, że masz owalny kształt twarzy .

Propozycje dla owalnego kształtu twarzy od Papagayo: kolczyki Harley, kolczyki Flip, kolczyki Seashell.

Kolczyki dla kwadratowej twarzy

Kwadratowy kształt twarzy oznacza ostre, wyraziste rysy. Odpowiednio dobrane kolczyki pomogą nieco złagodzić Twój wizerunek, do czego najlepiej nadają się kolczyki o zaokrąglonych kształtach, np. kolczyki sztyfty ze stali chirurgicznej.

Propozycje dla kwadratowego kształtu twarzy od Papagayo: kolczyki Stella, kolczyki Sandy, kolczyki Cover.

Podsumowanie

Wiedza o tym, jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy, jest ważna, ale nie jest niezbędna. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy masz owalny, smukły, czy prostokątny kształt twarzy, powinnaś mieć na uwadze swoje dobre samopoczucie. Jeżeli czujesz się w jakichś kolczykach olśniewająco, to spełniają one swoje zadanie. Nie ma tu więc znaczenia, czy masz owalny kształt twarzy czy kwadratową buzię. Wszystkie jesteśmy piękne w swojej różności.