Odstraszacz na myszy – skuteczny sposób na humanitarne pozbycie się gryzonia

Odstraszacz na myszy – skuteczny sposób na humanitarne pozbycie się gryzonia

Nieproszone gryzonie w domu to problem, który może przysporzyć wiele kłopotów. Na szczęście pojawiły się humanitarne, a zarazem skuteczne metody pozwalające się ich pozbyć. Zaprezentujemy Ci je w naszym dzisiejszym wpisie. Chcemy iść zwłaszcza w kierunku innowacyjnego rozwiązania, jakim jest odstraszacz na myszy. Wiele osób boi się z niego skorzystać z obawy przed jego szkodliwością bądź niską efektywnością. Tymczasem okazuje się, że warto przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu, aby zachować spokój i czystość w domu bez konieczności stosowania drastycznych środków.

Humanitarne i skuteczne zwalczanie gryzoni – metody, które warto znać

Pozbycie się gryzonia z domu nie musi oznaczać konieczności skorzystania z drastycznych metod. Na rynku pojawiły się humanitarne rozwiązania. Pozwalają one skutecznie zwalczać problem niechcianych współlokatorów.

Pierwsze z nich to żywołapki. Produkt wyposażony jest w mechanizm zapadkowy, który automatycznie się aktywuje, gdy zwierzę dostanie się do pułapki. To uniemożliwia mu ucieczkę. Dzięki temu możesz złapać gryzonia i nie musisz go przy tym zabijać. Po jego złapaniu możesz po prostu bezpiecznie wypuścić go na wolność. 

Druga metoda, na której w szczególności chcielibyśmy się dzisiaj skupić to tzw. odstraszacz na myszy. Urządzenie emituje ultradźwięki, czyli fale mechaniczne o częstotliwości powyżej 20 tysięcy herców. Są one niesłyszalne dla człowieka, lecz bardzo nieprzyjemne dla gryzoni. W rezultacie są one nawet gotowe zostawić pokarm, aby oddalić się w bezpieczne miejsce. Jak się okazuje, metoda ta uważana jest za bardzo skuteczną, a do tego jest praktycznie bezobsługowa. Według badań ultradźwięki nie są też szkodliwe dla ludzi ani zwierząt domowych. 

Jaki ultradźwiękowy odstraszacz na myszy wybrać?

O skuteczności ultradźwiękowego odstraszacza na myszy zadecydować może wybór odpowiedniego modelu. Dlatego też przed podjęciem decyzji zakupowej, warto uwzględnić kilka czynników:

zmienna częstotliwość – wybierz model o zmiennej automatycznie częstotliwości. Takie urządzenia dostępne są np. pod linkiem https://sklepinsekt.pl/odstraszacze-ultradzwiekowe. Myszy szybko przystosowują się do niekorzystnych warunków. Ultradźwięki emitowane na tej samej częstotliwości nie przyniosłyby zatem oczekiwanego rezultatu;

zakres działania – wybierz odstraszacz, który zapewni ochronę dla całego obszaru, który chcesz chronić przed gryzoniami;

moc dźwięku – im wyższa, tym skuteczniejszy odstraszacz;

bezpieczeństwo ludzi i zwierząt – upewnij się, że dany odstraszacz na myszy emituje dźwięki niesłyszalne dla ludzi i zwierząt. 

Dzięki temu znajdziesz model, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. Tym samym pomoże Ci skutecznie chronić dom przed niechcianymi lokatorami.