Dlaczego warto kupować tkaniny na metry? Poradnik zakupowy

Dlaczego warto kupować tkaniny na metry? Poradnik zakupowy

Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega kupowanie tkaniny na metry? Koniecznie zajrzyj więc do naszego dzisiejszego artykułu. Szczegółowo wyjaśnimy w nim, jak wygląda ten sposób zakupu. Jednocześnie też przedstawimy korzyści, jakie za sobą niesie. Dzięki temu zdecydujesz, czy jest on odpowiedni również dla Ciebie.

Zakup tkaniny na metry – dlaczego się opłaca?

Tkaniny na metry to bardzo powszechna praktyka stosowana przez sklepy zajmujące się sprzedażą materiałów. Taka forma robienia zakupów wiąże się bowiem z szeregiem korzyści dla Klienta. Tym samym jest ona częstym obiektem poszukiwań – zwłaszcza przez miłośników kreatywnego szycia.

Zakup tkaniny na metry opłaca się przede wszystkim wtedy, kiedy:

potrzebujesz niewielkiej ilości materiału – kupowanie tkaniny na metry jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz tylko niewielkiej ilości materiału. Może to być istotne w szczególności dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szyciem;

potrzebujesz różnorodnych tkanin – ta forma zakupów zadowoli również tych, którzy potrzebują do swojego projektu tkanin w różnych wzorach i kolorach. Daje ona bowiem nieograniczone możliwości;

liczysz na precyzyjny dobór ilości materiału – istotną zaletą nabywania materiałów na metry jest to, że można kupić dokładnie tyle, ile potrzeba. W ten sposób unikasz marnowania, a jednocześnie oszczędzasz. 

Jeśli więc zależy Ci na powyższych wartościach, to z całą pewnością jest to również odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Zanim jednak przystąpisz do zakupów, koniecznie sprawdź, jak kupować tkaniny na metry.

Jak kupować tkaniny na metry? 

Przeglądając oferty dotyczące zakupu materiałów, bardzo często natrafić można na tkaniny sprzedawane na metry bieżące. Co to znaczy?

Jest to nic innego jak materiał odwijany z belki i cięty wzdłuż długości. Tym sposobem po zakupie 1 m.b. otrzymujesz prostokąt o wymiarze 1 m x szerokość belki materiału. Standardowo wynosi ona około 140-150 cm. Przed zakupem warto zatem sprawdzić szerokość danej belki. Informacja ta jest zazwyczaj udostępniana przez sklepy, więc nie powinno być z tym problemu. Jak zatem kupować tkaniny na metry? To nic trudnego. Wystarczy jedynie podać odpowiednią ilość metrów bieżących. Przykładowo przy 3 m.b. otrzymasz prostokąt o wymiarach 3 m x szerokość belki. 

Jeśli potrzebujesz niewielkiej ilości materiału, warto rozważyć jeszcze korzystniejszą opcję. Jest nią zakup mniejszej jednostki materiału, czyli 0,5 metra bieżącego. Taką politykę spotkać można w wielu sklepach np. pod prezentowanym linkiem https://www.tekstylnia.pl/pl/c/TKANINY/20. Warto go odwiedzić, gdyż prowadzi do bogatej oferty wysokogatunkowych tkanin, które można precyzyjnie dopasować do potrzeb swojego projektu.