Audiometria – jak się do niej przygotować?

Audiometria – jak się do niej przygotować?

Doświadczasz trudności ze zrozumieniem komunikatów podczas konwersacji z najbliższymi lub w rozmowie telefonicznej? To jasny sygnał, że powinieneś zapisać się na badanie słuchowe! Jeśli zastanawiasz się, czym jest audiometria i jak się do niej przygotować – ten poradnik jest dla Ciebie! Poznaj skuteczną metodę diagnostyki niedosłuchu i ceny profesjonalnych aparatów, które przywrócą Ci możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Na czym polega badanie audiometrii tonalnej?

Chcesz umówić się na termin badania, lecz obawiasz się, co Cię czeka w gabinecie? Audiometria należy do najczęściej stosowanych metod diagnostyki ubytków w percepcji słuchowej. Umożliwia wyznaczenie progu słyszenia, a wyniki prezentuje w postaci graficznej. Na ich podstawie protetyk dobierze dla Ciebie właściwe urządzenie medyczne, analizując zarazem ceny rozmaitych aparatów.

Badanie polega na emitowaniu fal akustycznych i rejestrowaniu ich odbioru. Jest to proces całkowicie nieinwazyjny o czasie trwania nieprzekraczającym pół godziny.

Proces przygotowania do audiometrii – co musisz wiedzieć?

Zadzwoniłeś do centrum diagnostyki ubytków słuchu i ustaliłeś datę badania. Co dalej? Jak przygotować się do audiometrii i zakupu aparatów słuchowych, które są dostępne w różnych cenach i konfiguracjach technicznych?

Dobra wiadomość jest taka, że sam proces diagnostyczny nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Dobrze jednak wdrożyć określone nawyki na kilka dni przed terminem wizyty, aby uzyskać wiarygodny wynik. Przedstawiamy listę rzeczy, na które warto uważać przed przystąpieniem do audiometrii. Są to:

  • unikanie nadmiernego hałasu,
  • powstrzymanie się od czynności, jakie mogą doprowadzić do zanieczyszczenia kanału słuchowego wodą (np. korzystanie z basenu),
  • zabranie ze sobą aktualnych badań, jeśli takie były wcześniej wykonane,
  • zaprzestanie czyszczenia ucha wewnętrznego za pomocą patyczków higienicznych.

Zapisałeś się na audiometrię, lecz obawiasz się późniejszych wydatków na leczenie? Cena aparatów słuchowych jest dla Ciebie istotna? Odwiedź Centrum Słuchu Audika i rozwiej swoje wątpliwości. Uzyskaj fachowe wsparcie przy zakupie odpowiedniego urządzenia i wyborze najlepszej formy finansowania.

Dobór i cena aparatów słuchowych

Po wykonaniu badania i otrzymaniu wyników, protetyk podejmie się ich interpretacji w celu dopasowania sprawdzonych rozwiązań sprzętowych. Na tym etapie zdecydujesz, czy chcesz zainwestować w aparat zauszny (BTE) czy wewnątrzuszny (ITE). Dowiesz się wszystkiego o aktualnych cenach, które będziesz mógł zestawić z własnym budżetem i preferencjami.

Audiometria jest fundamentem procesu diagnostyki ubytków słuchowych. To krótkie i nieinwazyjne badanie pozwoli Ci na określenie stopnia niedosłuchu i dostarczy informacji niezbędnych dla dalszego leczenia. Odwiedź Centrum Audika i skorzystaj z fachowego wsparcia medycznego. Zaufaj specjalistom, którzy przywrócą Ci szansę nieskrępowanej komunikacji z innymi ludźmi. Poznaj ceny dostępnych aparatów i podejmij świadomą decyzję zakupową.