Najlepsze poduszki na ból szyi, według ekspertów

Zapewnij sobie wygodny sen na jednej z tych poduszek przetestowanych przez ekspertów. Czy ból szyi i ramion sprawia, że sen, który powinien być wypoczynkiem, staje się wyczerpujący? Przetestowaliśmy 27 różnych poduszek, aby znaleźć odpowiednie rozwiązania dla każdego stylu snu. Jeśli wiesz, jakiego typu szukasz, poniżej znajdziesz nasze najlepsze propozycje, lub przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki typ poduszki jest dla Ciebie najlepszy.

Jaka jest najlepsza poduszka na ból szyi?

Niestety, nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Dużo zależy od tego, jak śpisz i z jakim stylem poduszki czujesz się komfortowo.

Aby ułatwić Ci wyszukanie idealnej poduszki, poniżej przedstawiamy cztery główne typy poduszek i wszystko, co musisz o nich wiedzieć:

Poduszki z pamięcią kształtu

Poduszki z pamięcią kształtu to wybór wspierający, ponieważ dopasowują się do kształtu szyi i ramion – to oznacza, że mogą być świetnym rozwiązaniem, jeśli masz problem z bólem szyi. Zwykle wytrzymują długo i są łatwe w pielęgnacji, ale nie są odpowiednie dla każdego – sztywne poduszki mogą się nagrzewać, a jeśli nie są regulowane, najlepiej sprawdzą się dla osób śpiących na plecach lub boku.

Poduszki puchowe i pierzowe

Dla luksusowego miejsca do położenia głowy, warto sięgnąć po te ekskluzywne poduszki. Poduszki puchowe – które muszą być wykonane z co najmniej 70% piór puchu – są wygodne i dobrze utrzymują ciepło. Chociaż są drogie, są lekkie i służą przez długi czas.

Jeśli jesteś osobą śpiącą na boku i potrzebujesz sporej wysokości poduszki, nie będą one dla Ciebie idealne, ponieważ mogą się zgnieść i wymagać częstego puszczenia. Często nie są odpowiednie dla osób z alergiami.

Poduszki z mikrofibry

Są to zwykle najtańsze poduszki, jakie można kupić, dostępne w różnych wysokościach i poziomach twardości, więc na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie, niezależnie od swojego stylu snu. Często są też hipoalergiczne, ale nie zawsze przepuszczają powietrze i zatrzymują wilgoć i ciepło. Mogą szybko się wgnieść.

Poduszki lateksowe

Poduszki lateksowe charakteryzują się podobnymi właściwościami do poduszek z pianki pamięciowej, a ich twarda i wspomagająca konstrukcja czyni je dobrym wyborem dla osób z bólem szyi. Są one hipoalergiczne i zwykle bardziej przewiewne niż ich odpowiedniki z pianki, jednak są cięższe i mogą mieć charakterystyczny zapach.

Jakie poduszki polecają chiropraktycy?

Poprosiliśmy chiropraktyka Juliana Keela o zalecenia dotyczące wyboru poduszki. „To ważne, aby wybrać odpowiednią poduszkę, ponieważ spędzamy w łóżku nawet trzecią część naszego życia, a to wiele czasu, który wpływa na naszą postawę” – tłumaczy Keel.

„Nasza szyja ma naturalną krzywiznę w kształcie litery C, którą należy wspierać, aby stawy szyjne nie były zbytnio napięte, gdy leżymy na plecach. Na bokach potrzebujemy wystarczającego wsparcia, aby utrzymać wyimaginowaną linię od podstawy naszej czaszki do końca kości ogonowej. Poduszki zdecydowanie mogą pomóc w leczeniu bólu szyi, więc ważne jest, aby wybrać odpowiednią poduszkę dla siebie.

„Jeśli śpisz na boku – kup poduszkę, która jest wystarczająco gruba i gęsta, aby utrzymać swoją grubość przez całą noc. Zbyt wysoka poduszka spowoduje zgięcie szyi w górę, a zbyt niska spowoduje zgięcie w dół.

„Jeśli możesz spać wyłącznie na plecach, nie potrzebujesz tak głębokiej poduszki jak na boku. Poduszka o mniejszej gęstości pozwoli Ci swobodnie oprzeć głowę, aby nie unosiła się zbyt wysoko, powodując utratę naturalnej krzywizny kręgosłupa szyjnego.”

Zaleca się unikanie spania na brzuchu lub na przodzie, aby nie powodować nadmiernej rotacji szyi.

„Wybór poduszki zależy w pewnym stopniu od jakości i miękkości materaca, kształtu i rozmiaru Twojego ciała, dlatego warto przetestować różne modele przed zakupem” – wyjaśnia. Alternatywnie,