Jak pomalować swój do efektywnie i efektownie?

Podobnie jak w przypadku większości projektów domowych, zwykle istnieje trudniejszy i łatwiejszy sposób. Łatwiejsza droga nie zawsze oznacza gorsze wyniki. Ten sam koncept dotyczy malowania zewnętrznego domu.

Jeśli zdecydujesz się pomalować swój własny dom zamiast wynająć profesjonalnych malarzy, z pewnością skorzystasz z porad oszczędzających czas. Są to triki, wskazówki i zalecenia, które pomogą ci pomalować dom wydajnie, skutecznie i z mniejszym wysiłkiem.

Większość domów będzie musiała zostać umyta przed malowaniem. Przetrzyj białą szmatką po boku domu i zobaczysz lata lub nawet dziesięciolecia gromadzącego się szarego sadzy i kurzu. Nawet w najbardziej desperackich projektach malarskich zaleca się umycie domu.

Ręczne mycie domu jest najbardziej skutecznym, ale i najbardziej pracochłonnym sposobem, aby oczyścić dom. Ale co jest minimum, z czym można się zadowolić?

Jeśli posiadasz myjkę ciśnieniową, opryskaj dom dwa razy. Po pierwsze, oczyść go z mydłowym roztworem. Po drugie, spłucz go czystą wodą.

Jeśli nie masz myjki ciśnieniowej, najlepszą opcją jest dokładne spłukanie wodą.

W każdym przypadku twoim głównym celem powinno być usunięcie większych, widocznych zabrudzeń (pajęczyny, gniazda os, liście) oraz zmycie cienkiej sadzy i kurzu.

Zwiększasz sobie pracę, gdy wybierasz zmianę koloru zewnętrznego domu. Znacznie zwiększa to ilość pracy, gdy nowa warstwa jest jaśniejsza od istniejącej. Nawet w przypadku jednowarstwowego malowania, stary kolor często będzie wciąż widoczny w niektórych obszarach. Kiedy malujesz tym samym kolorem, te obszary mieszają się.

Jeśli nie znasz aktualnego koloru domu, znajdź obszar łuszczącej się farby, zdejmij ją i zabierz do sklepu z farbami. Jeśli nie ma łuszczącej się farby, usuń pomalowany przedmiot, takie jak wentylacja suszarki lub listwa przypodłogowa. Sklep z farbami zwykle może dopasować istniejący kolor.

Jeśli chcesz zmienić kolor, rozważ zrobienie następnego koloru ciemniejszego od obecnego.

Używanie tego samego koloru lub ciemniejszego koloru ułatwia nałożenie jednej warstwy farby.

Czy twój dom potrzebuje całkowite pokrycie podkładem przed nałożeniem farby? Być może nie.

Jeśli farba jest w dobrym stanie i malujesz tym samym kolorem, nie powinno być potrzeby nakładania podkładu.

Obszary problemowe jednak będą wymagały podkładu. Naga drewno, wypełniacz do drewna i obszary z plamami rdzy powinny być podkładane. Jeśli masz tylko nagi punkt, zewnętrzna ćwiartka podkładu wystarczy. Nałóż podkład tylko na niepomalowane i niepodszyte obszary, nie cały dom.

Jednym zastrzeżeniem jest to, że obszary podkładu będą widoczne przez farbę. Więc jeśli twoja warstwa wierzchnia nie jest czysto biała, może być konieczne nałożenie dodatkowej warstwy farby, aby ukryć jaśniejszy podkład farby.

Zdrapywanie farby jest uniwersalnie nie lubianą częścią malowania. Po kilku godzinach skrobania farby z pewnością zaczniesz tęsknić za porównywalnie łatwymi zadaniami, takimi jak malowanie pędzlem, wałkiem lub opryskiwaniem.

Jednym problemem ze skrobywaniem farby jest to, że jeden obszar zawsze prowadzi do kolejnego. Jeśli brzegi farby będą się trzymać, prawdopodobnie możesz go zostawić w spokoju. Nowa farba uszczelni brzegi i pomoże utrzymać ją na miejscu. Skrob tylko do momentu, gdy dotrzesz do stosunkowo solidnego brzegu, a następnie zatrzymaj się na tym brzegu.

Jeśli uznasz, że musisz usunąć całą farbę z domu, czas zatrudnić malarzy lub ekipę do mechanicznego usuwania farby.

Malowanie wałkiem pozwala szybko pokryć duże powierzchnie. Jednak wiele rodzajów okładzin nie nadaje się do malowania wałkiem. Na przykład okładziny shiplap są trudne do malowania wałkiem (duże shiplap można jednak malować wałkiem).

Jeśli twój dom ma płaskie okładziny lub nawet duże płaskie sekcje, użyj wałka malarskiego i przedłużki, aby szybko pokryć te sekcje farbą.

Opryskiwanie farbą jest zarówno oszczędzaczem czasu, jak i marnotrawcą czasu. Z jednej strony opryskiwanie pozwala szybko i wydajnie pokryć duże obszary lub obszary z wieloma detalami.

Z drugiej strony, opryskiwanie farby wymaga dużo przygotowania. Każda część nie malowana w promieniu 20 stóp powinna być pokryta. Jeśli masz delikatną roślinność lub trawę, te obszary również powinny być pokryte. Jeśli jest to już późne lato i zrezygnowałeś z pielęgnacji trawnika na sezon, prawdopodobnie możesz opryskiwać bez kładzenia pokrycia.

Jeśli twój dom obfituje w szczegóły architektoniczne, czas poświęcony na opryskiwanie farbą zwróci się wielokrotnie. Szczegóły zazwyczaj wymagają pracy pędzlem, a praca pędzlem jest zawsze wolniejsza. Ale jeśli jesteś w stanie odsłonić obszary, które nie są malowane bez nadmiernego wysiłku i czasu, jest to bardzo zalecane.

Po ciężkim dniu malowania, główną rzeczą, którą chcesz zrobić, jest usiąść i wypić zimny napój. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz teraz się zajmować, jest czyszczenie swoich pędzli i wałków. Ale czyszczenie jest niezbędnym krokiem, aby utrzymać narzędzia malarskie w dobrej kondycji i w długim czasie.

Jeśli chodzi o wałki malarskie, kupuj niedrogie wałki dobrej jakości i usuwaj je po każdej sesji malowania. Lepszej jakości wałki są zalecane do malowania wewnętrznego, gdzie krytyczne oczy będą oceniać pracę. Malowanie zewnętrzne jest bardziej skłonne do używania ekonomicznych wałków malarskich.

Jeśli chodzi o pędzle, najlepiej kupić pędzle wysokiej jakości i dbać o nie. Najlepszym sposobem na to jest czyszczenie dobrych pędzli szczotką malarską i wodą. Szczotki do czyszczenia pędzli skracają czas czyszczenia pędzli przynajmniej o połowę. Co ważniejsze, pomagają wydobyć całą farbę pozostającą między włosiem.